Bitcoin'de pazartesi sendromu mu yaşanıyor ?

Bitcoin, 13 mart'ta yani haftasonu rallisinde 61 bin doların üzerini görmüş daha sonra 15 mart pazartesi günü neredeyse yüzde 9,2 düşüşle 56 bin dolar civarında işlem görmüştü.


Aynı durum bu haftasonu için de geçerliliğini koruyarak devam ederken ve 58.000$- 59.000$ bandında seyreden bitcoin pazartesiye doğru gelirken yeniden düşüşe geçmeye başladı.


Bitcoin geçtiğimiz yıl neredeyse yüzde 1000 yükselirken kripto paraya olan kurumsal ilgi ve spekülatif talepte de ciddi bir artış yaşandı.

Pepperstone Group Araştırma Müdürü Chris Weston ise Bitcoin’e hem iyi hem de kötü girişlerin olduğunu belirterek kripto paranın yükseliş eğiliminde bulunduğuna dair güveni sağlaması için 58 bin dolar seviyesinin üzerinde kalması gerektiğini söyledi.


Bitcoin fiyatlarıyla ilgili asıl tartışma ise yeni mali teşviklerin fiyatları yukarı yönlü etkileyip etkilemeyeceği.


Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley ve Miller Tabak’tan Matt Maley ise Bitcoin’de yeniden bir yükseliş potansiyeli olduğu görüşünde. Maley, Bitcoin’in 75 bin doların üzerine hızlıca çıkabileceğini belirtirken Bloomberg Intelligence Analisti Mike McGlone ise 100 bin doların diğer bir eşik olacağı görüşünde.


#btc #bitcoin #teknikanaliz #analiz #düşüş #kripto #kriptopara #para #haber #coin

41 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör