Bitcoin (BTC) 50.000 Doların Altına Geriledi! Bitcoin Fiyatı Neden Düştü!

Düşüyor?

Bitcoin fiyatı 50.000 doların üzerinde tutunamadı ve 47.300 dolara kadar geriledi. Düşüşün ardında ne var?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Temmuz ayında 28.000 dolar ile son zamanların en düşük seviyesinden bu yana %70’lik artış gösterdi. Ancak lider kripto para birimi şu anda çok önemli bir dirençle karşı karşıya. Bu direnç, psikolojik alanda 50.000 ila 51.000 dolar bandında bulunuyor ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardındaki son engel olarak sınıflandırılıyor. Bitcoin bu hafta neredeyse 51.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak bugün itibarıyla Bitcoin fiyatında ani bir geri çekilme oldu ve fiyat 48.300 dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’deki bu geri çekilme MicroStrategy’nin Bitcoin alımını duyurmasının ardından geldi.


MicroStrategy’nin Duyurusu Bitcoin’i Düşüşe Geçirdi

Bitcoin’deki bu düzeltme Michael Saylor’un MicroStrategy‘nin 177 milyon dolar değerinde Bitcoin daha satın aldığını ve şirketin son zamanlarda en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olduğunu açıklamasıyla başladı.


MicroStrategy, şirket varlıklarına 3.907 Bitcoin daha eklediğini duyurdu. Ancak bu durum Bitcoin’de iyi bir etki yaratmadı. Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolar barajını geçtikten sonra ilk kez bu seviyenin altına geriledi.

Bitcoin, 51.000 Dolarda Kritik Bir Dirençle Karşı Karşıya

Bitcoin’in günlük grafiği, belirgin bir direncin yaklaştığını gösteriyor. 51.000 dolar seviyesi, piyasaların kırılması için çok önemli bir dönüm noktası. Çünkü bu seviye, Mayıs ayında meydana gelen ağır çöküşten önceki önemli S/R değişimi olarak görülüyor.


Bitcoin bu seviyeyi geçemezse, tüm piyasa için bir düzeltme olması kaçınılmaz olacaktır. Ancak, altcoin piyasasının aşırı ısınma belirtisi göstermesinden dolayı bu beklenmedik bir durum olarak görülmüyor. Bunun yanı sıra Bitcoin grafiği, BTC’de potansiyel bir düşüş eğiliminin oluşabileceğini gösteriyor.

51.000 dolar seviyesinin önemi göz önüne alındığında, bu alan tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru büyük bir koşunun gerçekleşmesinden önceki son engel olarak kabul edilebilir. 51.000 dolar direnci kırılırsa, ilk olarak 57.000 dolar ve 59.000 dolar arasında kısa süreli bir sıkışma görülebilir.

44.000 dolar seviyesi piyasadaki olası bir sert düşüş için oldukça önemli bir destek teşkil ediyor. Ancak bu seviyenin de kırılması ile birlikte Bitcoin (BTC), bir sonraki desteği önceki en yüksek seviye olan 40.500 dolar civarında bulunabilir.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin 50.000 doların altına düşmesi ile birlikte 48.300 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2,26 düşüş yaşadı.


Piyasa değeri açısından lider konumda bulunan Bitcoin (BTC) içeriğin hazırlandığı an itibarıyla 48,432 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör