Bitcoin Büyük Bir Kırılmanın Eşiğinde Olabilir!

Bitcoin boğaları ve ayıları için 42.000 dolar bölgesi giderek daha önemli bir savaş alanı haline geliyor.

Zincir üstü analisti Willy Woo, Bitcoin’in önümüzdeki denemelerinde 42.000 dolar direnç seviyesinin kırılacağını iddia etti.


Ani Artışlar Olabilir!

Araştırmacı boğa benzetmesini, varlığı daha uzun süre tutmak için BTC satın alan yatırımcıları izleyen bir ısı haritası olan Rick Astley göstergesine dayandırdı.

Gösterge daha önce yatırımcıların belirli teknik direnç seviyelerinin altındaki alım faaliyetlerine dayanarak Bitcoin fiyatında ani artışlar olacağını tahmin etti.


Ancak Woo, güçlü uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin arzını 42.000 doların altında azalttığını belirtti. Bunun da kripto para biriminin bu seviyenin üzerinde kapanma beklentilerini artırdığını kaydetti.

Woo, uzun vadeli yatırımcıların bu fırsatı biz direnç altındayken büyük miktarda BTC toplamak için kullandığını da ekledi.

Açıklamalar Bitcoin’in destek olarak 40.000 dolar psikolojik direnç seviyesini geri almasından bir gün sonra geldi.

Bitcoin Psikolojik Direnç Seviyesinin Üzerinde!

BTC, yaklaşan kar alma duyarlılığına rağmen fiyat tabanının üzerinde işlem görüyor. Yazım sırasında lider kripto para birimi 40.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü beklentileri, 40.000-42.000 dolar bölgesinin üzerindeki boğa girişimlerini reddetme eğilimi nedeniyle sınırlı görünüyordu. Ayrıntılı olarak parite, 19 mayıstaki çöküşün ardından bir çok kez bu seviyeyi kırmayı denedi.


Ancak her seferinde, bölgedeki güçlü satış baskısı pariteyi 30.000-35.000 dolar aralığına doğru düşürüyor.

Woo’ya göre arz sıkışıklığı yüksek seviyelere çıkabilmenin kilit anahtarı.
7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör