Bitcoin 58,000-59,000 dolar aralığında

Son 24 saat içinde 57,847.14 ve 59,498.38 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 1.47 artışla 58,043.28 dolara yükselirken, birimin haftalık kazancı da yüzde 3.61 olarak hesaplandı. Bitcoin'in toplam piyasa hacmi de, yaklaşık 13 milyar dolarlık artışla 1 trilyon 96 milyar dolara yükseldi.

Bittrt Araştırma Müdürü Helin Çelik, piyasa değerlendirmesinde, şöyle dedi:


"ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu (Securities and Exchange Commission - SEC), üst düzey iki Ripple yöneticisinin geriye dönük 8 yıllık banka hesaplarını incelemek için talepte bulunmuş, bunun üzerine Ripple kanadından itiraz gelmişti. SEC ise itirazlara bunun gerekli olduğunun altını çizerek kanıtlamanın en iyi yolunun bu inceleme olduğunu belirtti. Ripple’ın itirazı şimdilik kabul görecek gibi gözükmüyor.


"Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank tarafından yayınlanan bir rapora göre, merkez bankaları ve hükümetler başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların kalıcı olacağı görüşündeler. Bu nedenle, 2021 ve 2022 yıllarında kripto paralara ilişkin düzenlemelerin de gündeme gelebileceği düşünülüyor. Raporda ayrıca Y kuşağına ilişkin bir anket de bulunuyor. ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’da yapılan araştırmalar neticesinde Y kuşağının yüzde 30’u Bitcoin ve kripto paraların itibari para birimlerinin yerini alabileceğini düşünüyor.


"Twitter kullanıcıları bir tweet üzerinden Bitcoin gönderebilecek. Bir dijital ödeme uygulaması, Bitcoin sosyal medya entegrasyonu özelliğini başlattığını duyurdu. Twitter kullanıcıları, belli tweet formatlarını kullanarak farklı kullanıcılara Bitcoin gönderebilecekler.


"Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yapan Tesla, bu yatırımından, araç satışlarından elde ettiğinden daha fazla kar etti. Şirketin bu alımdan 37 gün içerisinde 700 milyon dolar kara geçtiği düşünülüyor. Tesla’nın günde sattığı araçlardan elde ettiği kar hesaplandığında, Bitcoin’den çok daha fazla kazanç sağladığı görülüyor.

#btc #bitcoin #teknik #teknikanaliz #kripto #yükseliş #haber #analiz #kriptocap #coin

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör