New York Eyaleti'nde BitLicense ve MTL'yi Bakkt alıyor

Bakkt, New York Eyaletinde BitLicense ve MTL'yi satın aldı

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı (DFS), sevilen BitLicnese ve Bakkt Marketplace için para gönderme lisansları yayınladı. Bu lisanslarla Bakkt, New York müşterilerine kripto varlık işlemleri sağlayabilecek,

Şirketin CEO'su Gavin Michael, yakında çıkacak olan Bakkt uygulamasını duyururken, belgeyi onaylamanın "dijital varlıkları herkes için erişilebilir hale getirme" vizyonuna ulaşmada "önemli bir kilometre taşı" olduğunu söyledi.

NYDFS, 2015'ten bu yana 29 sanal para birimi lisansı veya güven düzenlemesi yayınladı. Geçen hafta, kripto para saklama şirketi BitGo'ya New York Trust Charter gibi bir anahtar lisans verdi.

Finansal Hizmetler Müfettişi Linda Lacewell, onayla ilgili ilginç yorumlarda bulundu ve "sorumlu yenilik" konusunda olumlu.

Yeni teknolojilerin hızlı gelişimi ile DFS, sanal para şirketlerinin gelişmesi için koşullar yaratmaya yönelik sürekli çabalar yoluyla finansal yenilikte lider olmaktan gurur duymaktadır. Sorumlu yenilik, daha parlak bir geleceğe giden yolu ateşleyecektir.

Müfettiş Lacewell'e göre, Bitlicense'i ödüllendirmek New Yorklulara daha fazla şifreleme seçeneği sağlıyor, "eyalet yeniden inşa etmeye ve gelişmeye devam ederken.

Bakkt'ın şirket bitcoin saklama hizmeti daha önce 2019 yılında DFS tarafından yetkilendirilmişti. Bakkt'a verilen tüzükler, şirketin varlık vadeli işlem sözleşmeleri başlatıldığında bitcoin saklama hizmetleri sağlamasına izin veriyor.


#Bakkt #Bitcoin #kriptopara

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör