ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinden Bitcoin'in çoğu zaman yasa dışı finansman

Yellen, New York Times tarafından düzenlenen bir etkinlikte ekonomik gündemi değerlendirdi.

Yellen, Kovid-19 salgınından en çok etkilenenlerin kalıcı olarak zarar görmemesi gerektiğine işaret ederek, "Sanırım eskisinden daha fazla maddi yerimiz var, kullanmayı düşünmeliyiz."

ABD Başkanı Joe Biden tarafından sağlanan 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketinin başarısıyla ilgili olarak Yellen, “Benim için başarı salgın öncesi işsizlik seviyesine dönebilmemiz ve işsizlerin işsizliğini görebilmemizde yatıyor. Yeniden istihdam, özellikle hizmet sektöründe. "İfadesi kullanılıyor. Hazine Bakanı'nın en önemli görevinin ülkenin sağlam bir mali rotada olmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Yellen, ekonomiyi hızlı bir şekilde yoluna sokmak için gerekli harcamanın yapılmamasının bir maliyeti olacağını aktardı.

"İNSANLAR AŞIRID DERECEDE OYNAK OLABİLECEĞİNİN FARKINDA OLMALI"

Vergi düzenlemelerinden bahsederken Yellen, Biden'ın servet vergilerini sevmediğini, bu tür vergilerin ciddi uygulama sorunları yaşayacağını, yönetimin kurumlar vergisini% 28'e çıkarmayı umduğunu söyledi.

Sermaye kazancı vergisini artırmanın dikkate değer olabileceğine işaret eden Yellen, vergilendirmenin sıradan yatırımcılar üzerindeki etkisinin dikkatle incelenmesi gerektiğini vurguladı.

Yellen, Bitcoin'e dair de değerlendirmelerde bulunarak, şunları kaydetti:

"Bitcoin'in bir işlem mekanizması olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum. Korkarım çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanılıyor. İşlemleri gerçekleştirmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı. Oldukça spekülatif bir varlık. Bence insanlar aşırı derecede oynak olabileceğinin farkında olmalı. Yatırımcıların yaşayabileceği potansiyel kayıplar konusunda endişeliyim."

Dün akşam 58.330 dolarla yeni tarihi zirvesine ulaşan Bitcoin bugün 52.300 dolara geriledi. Haftasonu ilk kez 2000 doları aşan Ethereum da 1737 dolara düştü.
8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör