ABD Eski Başkanı Donald Trump: “Bitcoin, Bir Dolandırıcılık Gibi Görünüyor”

ABD eski Başkanı Donald Trump, Bitcoin’in bir “dolandırıcılık” olduğunu ve temel amacının ABD Doları ile rekabet eden bir para birimine dönüşmek olduğunu iddia etti.


ABD eski Başkanı Trump, bugün Fox Business’ta Stuart Varney’e Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin, ABD Doları ile Rekabet Ediyor”

“Bitcoin, bir dolandırıcılık gibi görünüyor.” diyen Trump, “Bitcoin’i sevmiyorum; çünkü Dolar ile rekabet eden başka bir para birimi. Doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum; her zaman söylediğim şey bu.” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray’da geçirdiği süreç boyunca da Trump, benzer şekilde, Bitcoin’i ve diğer kripto paraları, “son derece değişken ve manipülasyona dayalı” varlıklar olarak nitelendirerek eleştirdi.


Trump’ın Bitcoin Tweetlerini Kim Yazdı?

Ancak Beyaz Saray’ın eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci’ye göre, Trump’ın başkanlığı sırasında kripto parayı eleştirdiği tweetler kendisi tarafından yazılmadı. Scaramucci, konu ile ilgili verdiği demeçte, “Trump’ın kendisinin yazdığı bir tweeti çok çabuk anlayabiliyordum: Yanlış ifadeler, yanlış yazımlar ve virgül eksikliği… Bu yüzden bence Bitcoin’i eleştirdiği tweet bir başkası tarafından yazıldı. Bitcoin’in yükselişinden rahatsız olan devlet bürokratları bunu yapmış olabilir.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu tweetleri kim yazmış olursa olsun; bugünkü röportajda konuşan kişinin Trump olduğu tartışmaya kapalı bir konu. Ve bugün dile getirdiği düşünceler de eski tweetleri ile oldukça uyumlu görünüyor…
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör