Ünlü Milyarderden Elon Musk Yorumu: “SEC Ona Yaptırım Uygulardı”

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto para sektörüne yönelik manipülasyonları son dönemde bir hayli tepki ve ilgi çekti. Normalde regüle edilen piyasalarda net manipülasyon olarak görülecek tweetler ve ifadeler, kripto para sektöründe ise sadece tepki çekmekle kalıyor.

Sygnia kurucu ortağı ve CEO’su olan ünlü milyarder Magda Wierzycka ise konu hakkında yaptığı açıklamada Elon Musk’ın kendi kazancı için piyasayı manipüle ettiğini belirtti.


Elon Musk, Piyasayı Manipüle Etti

Aynı Elon Musk gibi Güney Afrika kökenli bir milyarder olan Wierzycka, Musk’ın bu yaptığının düzenlenen piyasalarda net manipülasyon olduğunu belirtti. Musk’ın bunu herhangi bir listeli şirket için yapması durumunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ciddi regülasyona maruz kalabileceğini ifade eden milyarder, şu an için böyle bir durum olmadığını da vurguladı.


Money Show programına çıkan Magda, Elon’ın Bitcoin’e yönelik hareketlerinin normalde SEC soruşturmasına konu olacağını ifade etti. SEC’nin daha önce Elon Musk’a yönelik soruşturma açtığı ve Tesla hakkındaki tweetleri nedeniyle ciddi bir yaptırım uyguladığı da biliniyor.

Bu sebeple aslında Musk’ın tweetleri başına çok ama çok daha büyük bir bela açabilir. 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapan Tesla’nın CEO’sunun bizzat yatırım yapılan ürün hakkında manipülasyon yapması ise hala bir sorun teşkil ediyor olabilir.

Musk’ın bu yıl özellikle Dogecoin tweetleri yüzünden SEC soruşturmasına konu olduğu iddia edilse de resmi bir açıklama yapılmamıştı.

25 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör