Ünlü Milyarder, Ne Kadar DOGE Tuttuğunu Açıkladı!

Mark Cuban ne kadar DOGE sahibi olduğunu açıkladı

Twitter’da Dogecoin hakkında yapılan bir tartışma sırasında Cuban, kişisel Dogecoin cüzdanında ve Mavericks ekibinin bakiyesinde 15.000 dolardan daha az DOGE bulunduğu açıkladı. Bu açıklamanın ardından, tartışmaya katılanlardan biri, milyarderin 4.4 milyar dolarlık net kripto servetinin sadece küçük bir kısmının Dogecoin’de olduğuna dikkat çekti. Bu arada, geçtiğimiz dönemlerde Cuban, 11 yaşındaki oğlu Jake’in bir Dogecoin yatırımcısı olduğunu bildirmişti. Mayıs ortasında, Cuban tarafından atılan bu tweet’e, kendisinin ve oğlunun toplam 3.300 DOGE’ye sahip olduğunu açıkladı.


Diğer yandan, Cuban’ın bir yıl ve öncesine kadar bir kripto para düşmanı olduğu biliniyordu. Bitcoin’i soyut bir varlık olarak nitelendiren Cuban, “muzların yenilebilir olduğunu ve Bitcoin’in yenilmediği için muz yemeyi tercih ettiğini” söylüyordu. Bu görüşlerini, geçen yıl katıldığı Anthony Pompliano’nun Bitcoin podcast’inde de tekrarladı. Tüm bunlardan sonra Cuban, kripto paralar hakkında görüşlerini ve tutumunu değiştirdi. Şimdi, Bitcoin’i gerçek bir değer deposu olarak adlandırıyor ve popüler memecoin DOGE, Cuban için hem gerçek hemde halka ait bir para birimidir.


Müşterilerinin %95’i DOGE’yi seçiyor

Ek olarak Cuban, Pazar günü yine Twitter üzerinde Dogecoin hakkına başka bir tartışmaya daha katıldı. DOGE’yi halkın para birimi olarak tanımladı ve şirketlerinin satışlarının %95 DOGE olarak yaptığını açıkladı. Müşteri tarafından gelen bu talep, Cuban’a göre memecoin gerçek değerini yansıtıyor. Cuban dışında, Elon Musk’unda bir Dogecoin yatırımcısı olduğu bilinmektedir. Ancak bu bugüne kadar, Cuban’ın bugün yaptığı açıklamaların benzeri şekilde Musk daha önce hiç net DOGE servetini açıklamadı. Sadece oğlu Lil X’in bir “Dogecoin hodler’i” olduğu biliniyor.


18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör